НОВИНИ

УАВК закликає профінансувати напрямки розвитку картоплярства в 2022 році

06.10.2021 16:38
cash_potato_square

При формуванні бюджету аграрної галузі на 2022 рік необхідно виконати зобов`язання перед картоплярами і галуззю, як це передбачено Концепцією Держпрограми з розвитку промислового картоплярства України на 2021-2025 роки. На цьому було наголошено під час засідання робочої групи Мінагрополітики з питань сприяння розвитку картоплярства та овочівництва під головуванням першого заступника Міністра Тараса Висоцького, повідомили AgriGator в Українській асоціації виробників картоплі (УАВК), пише agronews.ua.

При цьому УАВК просить профільне міністерство профінансувати всі «упущені» в 2021 році напрямки держпідтримки картоплярів.

Зокрема зазначається, що у затвердженій програмі підтримки картоплярства на 2021 рік були виключені напрямки насінництва та обладнання по переробці та зберіганню картоплі. Водночас, низка виробників, що були обізнані з переліком усіх запланованих напрямків держпідтримки, активно інвестували в розвиток своїх підприємств, сподіваючись отримати безповоротну державну допомогу.

Ідеться, зокрема, про появу в Україні двох нових потужних ліній із передпродажної підготовки (миття, шліфування, фасування) картоплі, що встановлені на базі Continental Farmers Group (Львівська обл.) і ТОВ «Потейто Агро» (Черкаська обл.).

Оксана Руженкова, виконавчий директор УАВК попросила з огляду на порівняно невелику суму в 60 млн грн, яка передбачена для напрямку картоплярства в 2021 році, пролонгувати виплату дотацій для цих підприємств на 2022 рік.

Денис Стаценко, президент УАВК, зауважив, що виробники 2021 року не можуть отримати безповоротну державну допомогу на обладнання для вентиляції та охолодження, на обладнання для передреалізаційної підготовки картоплі, сертифіковане насіння та підтримка будівництва переробних підприємств через відсутність згадки про такі напрямки в законі України «Про державну підтримку сільського господарства України» № 1877-IV від 24 липня 2021 року. Він звернувся з проханням додати необхідні правки і доповнення в закон про держпідтримку так, щоб при розподілі коштів на 2022 рік уникнути непорозумінь.


Оксана Руженкова додала, що 2022 року в Україні має бути побудовано 3 заводи, зокрема на базі ТОВ «Централ Плейнс Груп» (Львівська обл.) з виробництва крохмалю, ПБП «Вимал» (Чернігівська обл.) із виробництва картопляного протеїну, ТОВ «Потейто Агро» (Черкаська обл.) з виробництва картоплі фрі.

Всі підприємства будуються за рахунок власних капіталовкладень, залучення кредитів, тож їм украй необхідне державне безповоротне фінансування.

«Продукти з доданою вартістю і переробна харчова галузь і навряд чи самостійно народяться. Нам потрібна допомога держави», – зауважила вона.


На засіданні робочої групи також порушувалося питання необхідності залучення приватних лабораторій до перевірки картоплі, відповідно до закону України «Про карантин рослин», але не лише в разі проведення експортних операцій, а й при переміщенні в середині країни та при перевірці та сертифікації насіння.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: