НОВИНИ

У Японії виростили помідори, які знижують артеріальний тиск

26.09.2021 17:21
1254

У Японії почали продавати сорт помідорів, який містить у собі редагований геном. Це перший харчовий продукт такого типу, випущений на японський ринок. Про це повідомляє Japan News, пише agronews.ua.

Повідомляється, що компанія Sanatech Seed Co. з Токіо розробила цей сорт шляхом модифікації генів, аби продукт містив у 4–5 разів більшу кількість ГАМК (гамма-аміномасляної кислоти). Це речовина, яка може запобігти підвищенню артеріального тиску.

Розповідається, що у грудні 2020 року Sanatech Seeds направила в міністерство охорони здоров’я, праці та соціального забезпечення Японії повідомлення з наміром комерціалізувати ГАМК-томати як перший у країні харчовий продукт зі зміненим геномом. Повідомлення було прийняте та схвалене.

Компанія Sanatech використовувала технологію редагування геному для того, аби видалити домен автоінгібування, який не давав змогу помідорам збільшувати вміст ГАМК. До цього сорту помідорів вчені не додавали жодних генів, які не зустрічаються в овочах.

Також уряд Японії не вимагає, щоб представники бізнесу вказували на етикетці інформацію про ГМО-редагування. Але компанія Sanatech Seeds навпаки наголошує на тому, що новий сорт томатів створювали з використанням технології редагування геному. Оскільки це корисний продукт для профілактики гіпертонії, в компанії пишаються тим, що він з’явився на ринку.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: