НОВИНИ

У водоймах України встановлено заборону на вилов риби

04.11.2022 13:05
риба-600x343

З 1 листопада 2022 року в українських водоймах розпочалася осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах (за винятком водойм Миколаївщини, де заборона стартує 15 листопада). У переважній більшості областей вона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони, в деяких – до закінчення зимового періоду. Про це повідомляє Мінагрополітики, пише minagro.gov.ua, пише agronews.ua.

З метою забезпечення охорони та створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів територіальними управління Держрибагентства видано відповідні накази. У них зазначено перелік та межі зимувальних ям, де вилов риби заборонено.

Риболовля у зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння із гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування, а також тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями не повинна перевищувати п’яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За недотримання зазначених норм передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.

Закликаємо рибалок бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію» Держрибагентства: 0 (800) 50-52-50.

Довідково:

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.



Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: