НОВИНИ

У світі зростає попит на українську курятину

20.02.2019 09:28

Україна суттєво наростила експорт м’яса птиці. Про це повідомили аналітики компанії Pro-Consulting, передає УНН.

“Згідно з даними Інституту аграрної економіки, у 2018 році Україна істотно збільшила експорт м’яса птиці. Він склав 329 тис. тонн, що на 21,6% більше, ніж за попередній період. Найбільша частка експорту припала на країни Євросоюзу – туди було поставлено 35% продукції”, – зазначили аналітики.

За даними компанії, вітчизняна курятина користується попитом і на міжнародному, і на внутрішньому ринку. Це при тому, що за останні кілька років чисельність птиці в Україні скоротилася на 9%, кажуть аналітики. Попит на курятину в Україні обумовлений більш низькою ціною в порівнянні з червоним м’ясом (яловичина, телятина).

З цього приводу зазначимо, що чисельність птиці в промислових підприємствах і домашніх господарствах падала протягом 4 років – з 2014 по 2018 рік. Однак, минулого року у порівнянні з 2017 вона зросла на 1,5%. Про це свідчать дані Держстату.

У Pro-Consulting також відзначили, що Україна нарощує постачання м’яса птиці за кордон не перший рік. Виробництво продукту теж зростає.

“Експортні поставки збільшилися значніше, ніж імпортні, проте це компенсувалося зростанням продуктивності”, – зазначають аналітики.

Згідно з прогнозами експертів, у поточному році Україна наростить експорт м’яса птиці, а українці – споживання продукту.

“Так, вже за січень поточного року експорт перевищив показник минулого року на 18% і склав 45,6 млн дол. У той же час, внутрішній ринок буде рости за рахунок зниження темпу інфляції та збільшення купівельної спроможності населення”, – вважають в компанії.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: