НОВИНИ

У супермаркетах з’явиться друкована риба

17.09.2023 16:16
shutterstock_341238164

Цього тижня вперше на полицях віденських супермаркетів з’явиться “ультрареалістична” 3D-друкована риба. Про це повідомляє newfood.media, пише agronews.ua.

Це буде цільне філе лосося на основі мікропротеїну, розроблене австралійським стартапом Revo Foods у співпраці зі шведською компанією Mycorena. 

Лосось виготовляють за технологію екструзії. Вона дозволяє поєднати різні типи пластів та волокон та досягти вигляду і соковитості, характерних для звичайної риби.

Спільна робота стартапів стартувала у січні цього року. Тоді на розробку вони отримали грант у розмірі 1,5 млн євро від шведського інноваційного агентства Vinnova, Австрійського агентства сприяння науковим дослідженням і програми фінансування Євросоюзу Eurostars. 

У рамках партнерства компанії створили мікропротеїнову основу, придатну для 3D-друку. По суті, вона є міцелієм, який продукують нитчасті гриби. 

У білкову матрицю за допомогою екструзії інтегрують жирові волокна. Це допомагає забезпечити безперервну технологію, придатну для масового виробництва.

«З віхою промислового 3D-друку харчових продуктів ми вступаємо в креативну харчову революцію, епоху, коли їжа створюється точно відповідно до потреб споживачів», — говорить Робін Сімса, генеральний директор Revo Foods. Бренд називає цей новий процес «переломом» для м’яса рослинного походження, здатного створити нову категорію «автентичних продуктів», таких як веганські рибні і м’ясні стейки чи філе.

Придбати філе лосося на вебсайт Revo Foods можна буде в жовтні. Також його готуватимуть у ресторані Adlerhorf у Відні та бістро Verde у Копенгагені. 

З наступного року 3D-друкований лосось продаватимуть у понад 1500 магазинів по всій Європі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: