НОВИНИ

У США розробили роботизований захват для збору яблук

15.06.2024 16:15
robot-zbyrach-yabluk-744x440

Дослідники з Університету штату Вашингтон (США) розробили роботизований захват, здатний акуратно схопити більшість яблук з дерева, не пошкодивши плоди. Цей захват  є частиною роботизованої установки, над якою працюють вчені. Про це повідомляє пресслужба університету.

Описують, що захват вагою приблизно 1,04 кг використовує три кабелі для переміщення надрукованих на 3D-принтерах твердих пластикових і силіконово-гумових пальців. Пальці мають бути достатньо ніжними, щоб не пошкодити яблука, але достатньо сильними, щоб зірвати плід з дерева. 

Захват зміг успішно захопити понад 87,5% яблук у саду, не пошкодивши їх.

«Ми завжди прагнемо збільшити це за допомогою нових конструкцій», — сказав Мін Луо, один з керівників проєкту, асистент професора в Школі інженерії механіки та матеріалів.

У рамках проекту дослідники також працюють над додаванням вбудованої камери до своєї системи, яка зможе точно направляти руку, а також захват, який може крутитися, подібно до обертання людської руки, щоб зменшити пошкодження стебла яблука. Вони планують випробувати систему у своїй лабораторії, а потім у садах цього року.

В університеті нагадують, що штат Вашингтон лідирує в країні з виробництва яблук, і в 2022 році галузь виробила продукції на понад $2 млрд. Це виробництво потребує десятки і то й сотні тисяч робітників, яких все важче знайти через старіння населення та зменшення кількості робітників-мігрантів.

Робота була профінансована Національним науковим фондом, Національним інститутом продовольства та сільського господарства та Комісією з дослідження плодів дерев Вашингтона.


Перегляди: 61
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: