НОВИНИ

У Швейцарії назріває скандал у цукровій галузі

11.02.2021 08:36
image_14598

Цукрова галузь Швейцарії буквально кипить від обурення: економічна комісія Національної ради хоче скоректувати субсидії на виробництво культури відповідно до застосовуваних методів. Для звичайного буряка це буде означати зниження на 600 швейцарських франків за гектар. Органічні фермери, навпаки, отримають на 100 франків більше, ніж раніше. Про це повідомляє  ukrsugar, пише agronews.ua.

Протягом багатьох років цукрова галузь Швейцарії страждала від економічних труднощів, і в минулому році хвороби цукрових буряків додали проблем. На тлі слабкої готовності традиційних фермерів продовжувати займатися буряком при відсутності засобів контролю попелиці (переносника вірусної жовтухи буряка), зменшувати їм субсидії виглядає нелогічним та й небезпечним для місцевої галузі виробництва цукру.

Субсидії для виробників цукрових буряків в Швейцарії збільшилися з 1800 на початку 2019 до 2100 франків за гектар у 2021 році. Це частина пакету допомоги цукровій промисловості.
А тепер більшість членів Економічної комісії Національної ради (WAK-N) пропонує зробити так, щоб звичайні буряківники отримували субсидію 1500 швейцарських франків за гектар цукрового буряка. Це на 600 франків менше, ніж раніше.

Для органіков же пропонується не тільки зберегти поточну суму в 2100 франків за гектар на рік, але і ввести надбавку в 200 франків за органічний цукровий буряк.

Швейцарська асоціація фермерів (SBV) дуже розчарована цим рішенням.

«Посіви цукрових буряків вже різко скорочуються. Іншими словами, прямих виплат в даний час недостатньо, щоб компенсувати низькі ціни виробників і підвищений виробничий ризик через відсутність засобів захисту рослин. У минулому році Федеральне управління сільського господарства (FOAG) не видало екстреного дозволу на застосування системного протруючого агента — з непередбачуваними в даний час наслідками для наступаючого року вирощування», — пояснює прес-секретар ЗМІ Сандра Хельфенштейн.

Вирощування органічних цукрових буряків останнім часом збільшилося, хоча і знаходиться на дуже низькому рівні — площі займають близько 170 га.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: