НОВИНИ

У Раді зареєстровано нові законопроєкти щодо вирощування енергетичних рослин

28.04.2021 13:27
miskantus_mozhe_zupiniti_virubku_derev_na_energetichni_cili

Покращити умови вирощування енергетичних рослин як джерела біомаси – ціль законопроєктів, які розробило Держенергоефективності спільно з Міненерго, БАУ та стейкхолдерами. Повідомляє  пресслужба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, пише agronews.ua.

Водночас підтримку цьому напряму висловили представники Парламенту. Так, У ВРУ зареєстровано два законопроєкти № 5227 та № 5228 від 12.03.2021 за ініціативи народного депутата Івана Шинкаренка.

«Вирощування енергетичних рослин – перспективний напрямок для України. Це шлях до швидшої декарбонізації, скорочення викидів парникових газів та енергетичної незалежності держави», – прокоментував Ярослав Демченков, заступник Міністра енергетики України з питань євроінтеграції під час онлайн-наради.

В Україні плантації енергетичних рослин станом на 2019 рік складали лише 6400 га.  Проте в Україні налічується близько 4 млн га малопродуктивних та деградованих земель. Вони не є придатними для сільськогосподарських культур і часто залишаються незадіяними.

Як пояснив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності, вирощування енергетичних рослин на маргінальних землях є оптимальним рішенням, яке дозволить одночасно:

✅ отримувати прибуток з малопродуктивних земель та поступово відновлювати їх родючість без додаткових витрат бюджету;

✅ заміщувати імпортний газ місцевими видами палива;

✅ створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджетів всіх рівнів;

✅ сприяти декарбонізації процесу виробництва теплової енергії;

За словами Юрія Шафаренка, заступника Голови Держенергоефективності, максимальний потенціал заміщення газу завдяки вирощуванню енергетичних рослин та їх використанню для виробництва енергії становить в еквіваленті до 20 млрд м3 у рік. Зважаючи на той факт, що у 2020 р. Україна імпортувала майже 16 млрд м3 газу, питання використання енергорослин як джерела біомаси – актуальне як ніколи.

Тому розробленими законопроєктами передбачається:

✅ визначити термін «енергетичні рослини»;

✅ спростити процедуру та подовжити строк оренди землі;

✅ зменшити максимальний розмір орендної плати до 5% від нормативної грошової оцінки;

✅ надавати в оренду малопродуктивні земельні ділянки без аукціону.

Разом із цим планується провести широке обговорення розвитку біоенергетики та низки законодавчих ініціатив, розгляд яких потрібно прискорити.

Нагадаємо, що в Україні планують залучити до вирощування енергокультур 4 млн га малородючих земель.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: