ВАЖЛИВО

У Раді запропонували альтернативні моделі економічного бронювання

19.06.2024 09:12
1

Наймані працівники із зарплатою не менше ніж 12 прожиткових мінімумів і ФОПи з доходом більше ніж 61 200 грн, зареєстровані за шість місяців до набрання чинності закону, можуть бути заброньовані за відсутності боргів у роботодавця. Про це повідомляє Фокус, пише agronews.ua.

На додаток до законопроєкту №11331 про економічне бронювання, цього тижня було зареєстровано ще дві альтернативні пропозиції — законопроєкти №11331-1 та №11331-2. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Початковий законопроєкт, зареєстрований головою комітету ВР з економічного розвитку Дмитром Наталухою, передбачає бронювання від мобілізації спеціалістів, чия заміна становить складність, за умови сплати щомісячного військового збору в розмірі 20 400 гривень.

Альтернативні законопроєкти пропонують різні підходи до бронювання:

  • бронювання за рівнем зарплати: фахівці з місячним доходом понад 36 336 гривень можуть бути заброньовані від мобілізації.
  • змішана модель: для найманих працівників із зарплатою понад 36 336 гривень і для фізичних осіб-підприємців (ФОП), зареєстрованих щонайменше за шість місяців до набрання чинності законом, за доходу понад 61 200 гривень, зі сплатою військового збору в розмірі 20 400 гривень.

У першому випадку бронюванню підлягають наймані військовозобов’язані, якщо їхня середньомісячна зарплата не нижча за 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (нині прожитковий мінімум становить 3028 гривень), і за умови відсутності заборгованостей у роботодавця перед працівниками та бюджетом.

У другому випадку передбачається можливість бронювання ФОПів, зареєстрованих не пізніше ніж за шість місяців до набрання законом чинності, за умови, що їхній дохід перевищує трикратний розмір збору за бронювання (тобто понад 61 200 гривень).Перегляди: 538
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: