НОВИНИ

У Раді пропонують запровадити мораторій на вирубку зелених насаджень

30.12.2020 09:32
thumb_l_29541

На засіданні Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України було розглянуто проект Закону «Про зелені насадження міст та інших населених пунктів» (№ 4250), направлений на визначення правових основ утримання, охорони та відновлення зелених насаджень населених пунктів. Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, пише agronews.ua.

Законопроектом, зокрема, передбачено, що захисту підлягають всі зелені зони та насадження, які знаходяться на території міст та інших населених пунктів незалежно від форм власності на земельні ділянки, на яких ці насадження розташовані.

Встановлюються екологічні вимоги щодо режиму використання зелених зон та інших озеленених територій, а також норми озеленених територій для міст та населених пунктів, визначаються права та обов’язки громадян та юридичних осіб при виконанні вимог щодо захисту зелених насаджень.

Так, згідно із законопроектом, площа озеленених територій загального користування для міст повинна становити не менше 25 кв. м на одну людину, а в сільських поселеннях – не менше 20 кв. м. Рівень озеленення території житлової забудови повинен бути не менше 40%, промислових підприємств – не менше 30%, ділянок шкіл і дитячих дошкільних закладів – не менше 80%, лікарень – не менше 60%.

Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, визначеному головним з опрацювання законопроекту, внести на розгляд Верховної Ради пропозицію прийняти законопроект за основу з урахуванням пропозицій Комітету.

Також Комітет рекомендує Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування внести до Верховної Ради пропозицію про прийняття у першому читанні за основу проекту Закону «Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою населених пунктів» (№ 4111).

Законопроектом пропонується запровадити мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою в населених пунктах України строком на 5 років.

До таких об’єктів належать сквери, парки, лісопарки, рекреаційні зони, ліси, урочища зі стрімкими схилами, зелені насадження прибудинкових територій та території охоронних зон навколо об’єктів природно-заповідного фонду та культурної спадщини, берегозахисні ділянки та водоохоронні зони, острови річок, які знаходяться в межах населених пунктів.

Контролюючі функції з даного питання пропонується надати як центральним органам виконавчої влади, так і громадськості в особі громадських інспекторів з охорони довкілля.

Окрім того, народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо полювання в межах господарської зони національного природного парку) (№4422), яким пропонується дозволити полювання в господарській зоні національного природного парку.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону за результатами розгляду у першому читанні відхилити.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: