НОВИНИ

У Польщі виникли труднощі у цьогорічному сезоні суниці садової

13.06.2024 18:20
6

Коротким видався цьогорічний сезон суниці садової для фермерів Польщі. Для деяких сортів збір урожаю тривав від 2 до максимум 3 тижнів. Наразі збір традиційної суниці садової на багатьох плантаціях вже завершено. Також закінчується закупівля промислової ягоди. Про це повідомляє Ягідник, пише agronews.ua.

У цьогорічному сезоні найбільше ускладнень викликала погода. Весна з тривалими заморозками (до 13-14 травня) заважала нормальному росту рослин. Травнева посуха та високі температури істотно прискорили дозрівання плодів і водночас обмежили врожайність. Коли ж розпочався збір, у багатьох регіонах Польщі були сильні дощі. Подекуди пройшов град та зливи, під час яких за один раз випало до 30 мм опадів. Це відчутно вплинуло на якість плодів і ускладнило збір врожаю.

Більшість компаній, які закуповують суницю садову на концентрат, уже завершили ці роботи, або планують це зробити 12 червня. Ціни в кінці закупівлі 2-3 злотих/кг. Пропозиції для заморожування були невеликими, а подекуди недостатніми. Ціна наприкінці закупівельного сезону 4-5 злотих/кг. Відсутність працівників позбавила виробників можливості заготовляти суниці садові без плодоніжок.

Через проблеми у цьому сезоні зросла собівартість вирощування суниці садової, тому багато її виробники планують скорочувати площі. До речі, така тенденція в Польщі спостерігається останні кілька років.Перегляди: 137
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: