НОВИНИ

У Німеччині фермери купують вівчарок по 3 тис євро, щоб захиститися від вовків

04.12.2020 20:02
55769300_401

У Німеччині вовки повернулися в дику природу і все частіше нападають на фермерських овець, кіз та телят. Через зграї вовків німецькі фермери змушені утримувати спеціально навчених та дуже дорогих вівчарок-“чабанів”. Про це повідомляє dw, пише agronews.ua.

В останні десятиліття для тваринників в Німеччині особливої необхідності в них не було – більшість пасовищ все одно обгороджено, а вовків тут винищили в позаминулому столітті. Вівчарки на луках, звичайно ж, зустрічалися, але були свого роду даниною традиції. Однак зараз вовки повернулися в німецьку дику природу і все частіше нападають на овець, кіз чи телят.

Вовки – тварини рідкісні, знаходяться під охороною, полювання на них в Німеччині суворо заборонено. Вимоги законодавчо дозволити хоча б відстріл так званих проблемних вовків, регулярно нападають на домашню худобу в якомусь районі, викликають гострі дискусії між фермерами та екологами.

Влада компенсують фермерам збитки: виплачують компенсації, беруть участь у фінансуванні захисних заходів – придбання спеціальних високих огорож, а також вівчарок.


Як зазначає інформаційне агентство dpa, підготовка таких собак триває від двох з половиною до трьох років. Навчена вівчарка коштує не менше трьох тисяч євро.

Майбутні сторожові собаки повинні рости і виховуватися в стаді – відчувати запах тварин, яких будуть колись охороняти, ще до того, як відкриють очі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: