НОВИНИ

У НААН розповіли про цьогорічні втрати врожаю в Україні через війну

21.04.2022 13:00
kukurudza_hjle_posiv_superagronom-26503

У 2022 році відбудеться спад обсягів виробництва практично по усіх видах сільськогосподарської продукції. Це зумовлено нестачею паливно-мастильних матеріалів, ЗЗР, добрив, а подекуди й насіння, мінуванням полів та окупацією територій. Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, пише agronews.ua. 

За словами експерта, у регіонах, де відбуваються бойові дії, прогнозується найбільше зменшення обсягів виробництва продукції у порівнянні з торішнім результатом.

«У Миколаївській області виробництво зернових і зернобобових культур у 2022 році становитиме, відповідно, 41% від торішнього рівня, пшениці — 40%, соняшнику — 34%. На Херсонщині цього року виробництво зернових і зернобобових культур очікується на рівні 49% проти показників 2021 року, пшениці — 47%, соняшнику — 46%», — зазначає експерт. 

Відмічається, що набагато кращими є умови у центральних і західних регіонах України. Проте навіть там буде складно забезпечити високі показники врожайності. 

«‎За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у цих регіонах спад обсягів виробництва у порівнянні з 2021 роком становитиме по зернових і зернобобових культурах — 18-25%, соняшнику — 15-22%, м’яса — 8-18%, а молока — 6-18%»‎, — акцентував Микола Горбачов.  

Додається, що весняна посівна кампанія триває. Наразі засіяно менше ніж 20% планових площ і складно говорити про реальну структуру посівів. Прогнозується, що виробники сільськогосподарської продукції віддаватимуть перевагу простішим у технологіях вирощування та обробітку культурам — ячмінь, овес, горох, просо, сорго, бобові та інші нішеві.

Читайте також: На Полтавщині окупанти завдали ракетний удар по фермерському господарству.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: