НОВИНИ

У Мінфіні дали роз’яснення, як зміниться екологічний податок

08.06.2021 10:02
СО2

Екоподаток – обов’язковий платіж, що сплачується з фактичних обсягів різних викидів, скидів, розміщення відходів у довкіллі. Ставка екологічного податку на викиди СО2 в Україні одна з найнижчих у світі. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє пресслужба Міністерства фінансів, пише agronews.ua.

Для прикладу, в Польщі, яка встановлює мінімальну ставку в Європі, вона дорівнює 1 Євро/т., а в нашій державі – це лише 10 грн за тонну.

Законопроєкт № 5600 підвищить деякі ставки, а саме:

– ставки екологічного податку за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти збільшуються в 1,6 рази. У подальшому поступово у 8 разів до 2029 року. Додатковий ресурс надходжень в державний і місцевий бюджети – 100 млн грн;

– ставки екологічного податку за викиди двоокису вуглецю (СО2) з 10 грн/т збільшуються до 30 грн/тонну. Додатковий ресурс надходжень – 2,1 млрд грн;

– ставки екологічного податку за відходи для підприємств гірничої промисловості підвищуються з 0,49 грн до 1,5 грн/тонну. Додатковий ресурс надходжень – 300 млн грн.

Екологічний податок, за винятком податку з радіоактивних відходів, ділиться так: частка держави становить 45%, місцевої влади – 55%.

Нагадаємо, що Кабмін дозволив АЗС підняти ціни на бензин.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: