НОВИНИ

У Мінагрополітики анонсували розширення функціоналу Державного аграрного реєстру

25.08.2022 14:11
1_765

Функціональні можливості Державного аграрного реєстру з часом розширюватиимуться. Про це під час пресконференції повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Про це повідомляє agrotrend.com.ua, пише agronews.ua.

За його словами, українські аграрії звикли отримувати підтримку постфактум, тобто у вигляді компенсації.

Заступник міністра зазначив, що у Державному аграрному реєстрі (ДАР) принцип підтримки буде дещо іншим, адже перші програми будуть грантовими. Тому допомога надаватиметься так би мовити наперед.

Він також додав, що Міністерство аграрної політики та продовольства України планує найближчим часом підключити до ДАР банківські установи. Це потрібно для того, щоб банки мали можливість напряму спілкуватися з фермерами через Державний аграрний реєстр.

«Коли банк бачить профіль агровиробника з даними з офіційних джерел, йому набагато простіше приймати позитивне рішення, ніж коли аграрій приходить з бажанням отримати кредит й іде збирати певні папірці», – уточнив Денис Башлик.

На його думку, час очікування рішень щодо надання кредитів від банків після того, як вони долучаться до ДАР, значно скоротиться.

Також у майбутньому в реєстрі розшириться функціонал щодо відстежування земельних ділянок сільгосптоваровиробників.

«Може бути запроваджений як супутниковий моніторинг своїх земель, так і більш широкий функціонал аналізу ґрунтів, які на сьогодні існують у фермера по його ділянках», – додав Денис Башлик.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: