НОВИНИ

У Китаї виявили новий тип свинячого грипу, який може викликати пандемію

30.06.2020 13:32
https://agronews.ua/

Дослідники в Китаї виявили новий тип свинячого грипу G4, який має “пандемічний потенціал”. Генетично він походить від штаму H1N1, який викликав пандемію в 2009 році. Про це повідомляє The Guardian, пише agronews.ua.

Зазначається, що в період від 2011 до 2018 рік дослідники взяли 30 тисяч носових мазків у свиней на бійнях у десятьох провінціях Китаю та у ветеринарній лікарні, що дозволило їм виділити 179 вірусів свинячого грипу. Більшість із них була нового типу, котрий переважав серед парнокопитних від 2016 року.

За отриманими вченими китайських університетів та Китайського центру контролю та профілактики захворювань даними, вірус має “усі основні ознаки того, що він дуже пристосований до зараження людей”.

Вчені провели низку експериментів, зокрема на тхорах, яких широко використовують в дослідженнях грипу, оскільки вони відчувають симптоми, подібні до людських. 

Виявилося, що G4 є високоінфекційним, розмножується в клітинах людини і викликає у тхорів більш серйозні симптоми, ніж інші віруси. Дослідження також показало, що імунітет, який людина отримує внаслідок впливу сезонного грипу, не забезпечує захист від G4.

Згідно аналізів крові на антитіла, створені внаслідок впливу вірусу, більш як кожен десятий працівник ферми був зараженим.  
Дослідження також показали, що 4,4% населення теж опинилося під впливом.

Отже, вірус вже передається від тварин до людей, але поки немає доказів того, що він може передаватися від людини до людини.

“Викликає занепокоєння те, що зараження вірусом G4 людиною сприятиме адаптації людини та збільшуватиме ризик розвитку пандемії серед людей”, – написали дослідники, закликавши до невідкладних заходів щодо спостереження за людьми, які працюють зі свинями”, – відмітив завідувач кафедри ветеринарної медицини Кембриджського університету Джеймс Вуд.

Він додав, що дослідження є корисним нагадуванням про те, що ми постійно піддаємося ризику появи нових зоонозних збудників, та що тварини на фермах, з якими люди мають більш тісний контакт, аніж з дикими, можуть бути джерелом важливих пандемічних вірусів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: