НОВИНИ

У Кабміні розповіли, коли закінчаться черги на АЗС

14.05.2022 09:05
xS4GYgAk5Uz7

В Україні черги на АЗС за бензином можуть закінчитись протягом найближчих тижнів. Проблему відсутності пального вирішили, проте для того, щоб не було черг, необхідно накопичити запаси щонайменше на 15 днів (зараз запас становить 3-5 днів). Про це на засіданні Кабінету міністрів повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко. Засідання транслювалось на офіційному  сайті уряду, пише agronews.ua.

Вона пояснила причини нестачі бензину:

  • російські окупанти знищили Кременчуцький НПЗ та 27 нафтобаз;
  • заблокували морські порти;
  • зруйнували існуючу логістику.

“Кожне міністерство робить максимум, щоб ввезти достатню кількість пального. Паливо – кров економіки… Логістичні завдання такого масштабу були в 1942-1943 роках. Ми через 75 років знову повинні боротися за наше існування та шукати логістичні рішення… Ворог знищив Кременчуцький завод. До війни вони забезпечували 18% нашого споживання. Ще 9 млн тонн через залізничний транспорт, морські порти, трубопровід. 97% імпорту абсолютно переорієнтовані, вони повністю змінилися”, – сказала Свириденко.

Що зробили для подолання кризи:

  • збільшили вп’ятеро (з 35 до 180 тис. тонн) імпорт пального залізницею;
  • у 15 разів збільшили імпорт автомобільними шляхами;
  • у 5 разів збільшили імпорт річковим транспортом.

“За уточненими прогнозами, у травні очікується споживання 300 тис. тонн та 120 тис. тонн дизеля. Стільки ж законтрактовано, тепер питання вчасно все це пальне ввезти в Україну. Також хочу зазначити, що є спекулятивні прояви на окремих АЗС, ставлять і 50, і 70 грн за літр. Це спекуляція: у країні йде війна, і ми такі дії розцінюємо як мародерство”, – каже міністерка.

При цьому щоб на АЗС не було черг, необхідно збільшити запаси пального. А на це доведеться витратити ще щонайменше кілька тижнів.

“Потрібно більше часу”, – пояснила міністерка.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: