НОВИНИ

Названо основні ризики та перспективи ягідництва в Україні

18.03.2020 11:32
1-11-700x527

Ягідним господарствам в умовах поширення коронавірусу доведеться дуже швидко змінювати плани та підлаштовуватись під реалії сьогодення. Таку думку висловила президента Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна. Пише АгроПортал.

«Перш за все варто зазначити, що ягідний сезон в Україні тільки но повинен розпочатися, а саме цей факт поки що можна вважати ключовим. Проте, вже сьогодні гравці ринку готуються до того, що сезон 2020 року буде одним з найскладніших. В першу чергу це пов’язане з неконтрольованістю ситуації навколо коронавірусу, що знижує можливість робити прогнози розвитку сектора, а відповідно й планувати роботу” – розповідає фахівець.

Крім того, через логістичні перебої можуть виникнути проблеми з постачанням імпортного посадкового матеріалу та добрив тощо, в зростання курсу валют призведе до їх здорожчання. Більше того, затримка із внесенням добрив може мати болючі наслідки.

В той же час вона не виключає, що реальні перспективи можуть бути менш песимістичними і навіть зіграти на руку українським виробникам ягід в певному сенсі.

«За прогнозами експертів, поліпшення ситуації в Україні не слід очікувати раніше кінця травня-початку червня. Деякі фахівці навіть схиляються до того, що спад спалаху захворювань в Україні та ЄС буде помітний ближче до середини літа. Таким чином варто очікувати труднощі з перетинанням кордонів для сезонних працівників, отже, багато з них будуть вимушені шукати роботу вдома», — каже експерт.

З іншого боку, Кухтіна підкреслила, що поки невідомо, як буде розвиватися ситуація с самій Україні. Якщо карантин буде прологовано до кінця квітня, під питанням опиниться збір ранньої суниці в теплицях південних областях.

«Водночас не варто забувати, що в кожної медалі дві сторони. Рада уже прийняла закон для підтримки бізнесу в умовах карантину, що має пом’якшити удар, спричинений карантином. Більше того, зниження курсу гривні в майбутньому може надати додаткову підтримку експорту, адже зробить нашу продукцію більш конкурентоспроможною в ціновому плані. Звісно ж, якщо кордони до того часу відчиняться», — додає вона.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: