НОВИНИ

У Франції вб’ють 600 тисяч качок через пташиний грип

14.01.2021 10:32
Mallard_male_female_on_ice

У Франції та ще кількох країнах Європи масово знищують качок та іншу птицю, щоб зупинити поширення пташиного грипу. Французькі виробники фуа-гра закликали владу на два місяці зупинити виробництво продукту. Про це повідомляє The Guardian, пише agronews.ua.

Високопатогенний вірус H5N8 був вперше виявлений у птахів в зоомагазині на середземноморському острові Корсіка в листопаді, а в грудні поширився на качині ферми на материку.

Головний ветеринарний лікар уряду Лоїк Евайн заявив, що вже було забито понад 200 000 качок і що планується вбити ще 400 000 птахів з приблизно 35 мільйонів, вирощуваних щорічно. Він описав вірус, який не є небезпечним для людини, як “дуже, дуже заразний”.

Урядовці в Бельгії заявили, що 7 січня вони виявили та вбили три заражених птиці в трьох різних регіонах країни. Федеральне агентство з безпеки харчових продуктів Бельгії AFSCA, яке наказало власникам домашньої птиці замикати своїх тварин, щоб уникнути зараження, заявило, що 20 випадків вірусу були виявлені у диких птахів.

Нараз влада ухвалила рішення про забій усіх качок і гусей в радіусі трьох кілометрів від зараженої зграї. Кури та індички на вільному вигулі в межах цього ареалу також були забиті.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: