АГРОРЕГІОНИ

У двох регіонах зафіксовано випадки АЧС

23.06.2022 12:05
17049993_401

Минулого тижня у двох областях сталися спалахи африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, пише agronews.ua.

Так, у особистому підсобному господарстві в селі Івано-Благодатне Кропивницького району Кіровоградської області від АЧС загинув кабан.

Труп тварини було спалено, а місце спалення продезінфіковано.

Зараз затверджено план дій із ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та спостереження.

У згаданому особистому підсобному господарстві утримувалося 4 голови свиней. Наразі проводяться заходи з локалізації, ліквідації та недопущення поширення інфекції. Зокрема, заборонено вивезення, перегруповування та забій тварин, а також обмежено доступ стороннього транспорту і людей до підсобного господарства.

У навколишніх населених пунктах – зонах захисту та спостереження – уточнюється  свинопоголів’я. Сигнальних повідомлень щодо підозри на захворювання свиней не надходило.

Крім того, за інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, випадок АЧС зафіксовано у приватному секторі села Козацьке Конотопського району.

Нині тривають заходи з ліквідації та недопущенню розповсюдження вірусу інфекції.

Загалом з початку 2022 року у країні зафіксовано п’ять випадків АЧС.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: