АГРОРЕГІОНИ

У двох регіонах введено карантинний режим через шкідників

26.08.2023 12:12
5ef17ed4d733d4dc3519b291889643fe_XL

Впродовж червня-серпня 2023 року спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області при проведенні моніторингу посівів сільськогосподарських культур, лісосмуг на виявлення шкідливих організмів візуально та/ або за допомогою феромонних пасток виявлено та запроваджено карантинний режим. Про це повідомляяє Держпродспоживслужба, пише agronews.ua.

По амброзії полинолистій (Ambrosia artemisiifolia L.) – узбіччя залізничного полотна станції Костопіль Рівненської дирекції Регіональної філії «Львівська залізниця» акціонерного товариства «Укрзалізниця» площею 1,4 га (Розпорядження Рівненської РДА від 30.06.2023 № 118); по західному кукурудзяному жуку (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) (за допомогою феромонних пасток) всього 60 га (Розпорядження Рівненської РДА від 14.08.2023 № 154): масив №11 ПСП «УКРАЇНА» у с. Здовбиця Рівненського району на площі 120,89 га; поле № 9 ТОВ «ПОЛІССЯ-ГАРАНТ» у с. Андрусіїв Рівненського району на площі 43 га.

Водночас на Івано-Франківщині Снятинській громаді закрили на карантин 538 га кукурудзяних полів через появу західного кукурудзяного жука.  аступні п’ять років на цих полях не висаджуватимуть цю культуру – оброблятимуть землю від шкідника, розповіла Суспільному головна спеціалістка відділ захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Головного управління

Держпродспоживслужби в області Іванна Пупенко.  За її словами, західний кукурудзяний жук – небезпечний шкідник. «У нього дуже висока шкодочинність, прожерливість, плодючість висока. Якщо, не дай Боже, він вподобає наші регіони, то в нас будуть вагомі втрати врожаю кукурудзи. Шкодочинність цього шкідника полягає й у тому, що, окрім яйця, всі фази розвитку його шкодочинні – і личинки, і жуки», — говорить Іванна Пупенко.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: