НОВИНИ

У двох регіонах рослини масово заражені

27.05.2022 17:04
4Powdery-Mildew1

Обстеження посівів кукурудзи та соняшника у Київській та Чернігівській областях свідчать про активну діяльність личинок жуків ковалика — дротяників. Про це пише agronews.ua, з посиланням на пресслужбу LNZ Group.

Як зазначається, дротяники пошкоджують зернові, різні технічні, овочеві, баштанні, а також плодові і ягідні культури, дерева й чагарники. Та найбільшої шкоди, зі слів фахівців LNZ Group, вони завдають кукурудзі, соняшнику, бурякам, ячменю, тютюну, рицині, картоплі. Дротяники частково або й повністю виїдають висіяне в ґрунт насіння, підгризають сходи, молоді рослини, перегризаючи й обгризаючи коріння.

Загальні втрати через цього шкідника можуть сягати 50% і більше, а в деяких випадках посіви необхідно буде взагалі пересівати.

«Під час обстеження, рухаючись по діагоналі поля, помічаєте рослини кукурудзи, які на листках мають такі отвори, як на фото 1 або рослини починають в’янути (фото 2), це пошкодження личинками жуків коваликів, дротяником в першому випадку молодого віку, а в другому — старшого», — розповіли фахівці.

дротяники

дротяники

Серед заходів боротьби з дротяниками вони радять, насамперед, превентивні, які полягають у постійному моніторингу полів на наявність шкідника, а також у захисті насіння за рахунок інсектицидної доробки.

«Найбільший ефект від хімічного захисту отримуємо коли застосовуємо його проти личинок молодшого віку», — повідомляють експерти.

Для контролю чисельності личинок дротяника вони рекомендують застосування по вегетації рослин препарату бренду DEFENDA — Твікс (хлорпірифос, 500 г/л, циперметрин, 50 г/л) у нормі 1-1,2 л/га.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: