НОВИНИ

У ДПЗКУ проблем з виконанням форвардних зернових контрактів немає — в.о. голови правління

09.11.2020 12:32
RIAN_5935567.HR.ru_d_850 (2)

На відміну від приватних трейдерів, у державних проблем з виконанням контрактів немає. Адже головна відмінність умов їхніх контрактів від приватних — остаточний розрахунок за ринковою ціною по факту поставки аграрієм продукції, розповів Василь Коваленко, виконуючий обов’язки голови правління ДПЗКУ. Про це повідомляє AgroPolit, пише agronews.ua.

«ДПЗКУ займається укладанням договорів поставки зерна майбутнього врожаю, що відрізняються від класичних форвардних контрактів — остаточний розрахунок з товаровиробником здійснюється по факту поставки законтрактованого товару за ринковою ціною, що діє на момент поставки товару, а не за фіксованою ціною на момент укладання як в класичному форвардному контракті», — повідомляє Коваленко.

Наразі в ДПЗКУ товаровиробники майже повністю здійснили поставки всього законтрактованого товару у вигляді зерна пшениці та зерна ячменю та тривають поставки кукурудзи 3 класу.

«В рамках програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року було законтрактовано 109,4 тис. т зернових, з яких вже здійснено поставку зерна пшениці 2−4 класів в кількості 65,8 тис. т, зерна ячменю 3 класу в кількості 9,1 тис. т та кукурудзи 3 класу в кількості 10,8 тис. т», — коментує виконуючий обов’язки голови правління ДПЗКУ.

Крім того, в теперішній час триває поставка кукурудзи 3 класу, а саме до 1 грудня 2020 року повинні бути поставлені залишкові партії кукурудзи до досягнення всього законтрактованого обсягу товару в рамках проведеної програми 2020 року.

«Тож ми бачимо цю різницю між державними і приватними трейдерами в умовах контрактів. Тому в силу теперішніх умов у державних трейдерів непогані шанси збільшити свою присутність на зерновому ринку України», — наголосив Василь Коваленко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: