НОВИНИ

У ДПЗКУ фіксують порушення в усіх сферах діяльності

22.09.2021 09:34
142415-uk

Станом на сьогодні в АТ «ДПЗКУ» фіксують суттєві порушення в усіх сферах діяльності за період з листопада 2020 року по вересень 2021 року. Про це повідомляє ДПЗКУ, пише agronews.ua.

Так, за останні місяці утворилась значна проблемна дебіторська заборгованість зі сторони нерезидентів у розмірі близько 29 млн доларів США.

В рамках кримінального провадження стосовно дій попереднього керівництва на терміналі «Транссервіс 2008» арештовано 54,3 тис. тонн ячменю. З них 32,6 тис. тонн знаходяться на судні більше 2-х тижнів, що може привести до значного погіршення якості або псування товару, що призведе до значних фінансових втрат.

Також правоохоронними органами встановлено, що попереднє керівництво корпорації у період з листопада 2020 року по серпень 2021 року проводило експортні операції зернових з підконтрольними їм компаніями-нерезидентами. Вартість товару була заниженою зі значними відтермінуванням оплати.

За попереднім аналізом комерційної діяльності АТ «ДПЗКУ», з початку року збитки від купівлі та продажу зернових за «неринковими» цінами можуть становити близько мільярда гривень.

Закупівлі зернових врожаю 2021 року, здебільшого проводилась за завищеною вартістю на 300-500 грн на тонні через компанії, які використовують схеми «скруток» ПДВ. Для цього було змінено процедуру спотових закупівель, а саме – з переліку обов’язкових документів було прибрано документи, які підтверджували походження зерна, що і дало змогу використовувати схему «скручування» ПДВ. Таким чином, АТ «ДПЗКУ» може недоотримати повернення ПДВ у значній сумі.

За зазначений період повністю зупинена форвардна програма закупівлі зернових, а відділ форвардних закупівель – скорочений як структурний підрозділ корпорації.Що стосується роботи філій корпорації, то станом на сьогодні завантаженість власних елеваторів з початку року становить лише 10% від їх загальних потужностей. Одеський зерновий термінал та Миколаївський портовий елеватор з початку року перевалили лише 573 тис. тонн зернових, оскільки перевалка здебільшого здійснювалась на комерційній основі на терміналі «Транссервіс 2008».

В рамках співпраці зі стратегічним китайським партнером – корпорацією ССЕС – протягом зазначеного періоду не було здійснено жодної поставки. За весь час співпраці це абсолютний антирекорд. В той же час, попереднім керівництвом компанії до переговорного процесу було залучено фінансових радників компаній «Rothschild&Co» та «Renedes», які станом на сьогодні так і не долучились до будь-яких процесів, пов’язаних з реструктуризацією кредиту, отриманого під гарантії українського уряду від Експортно-імпортного банку Китаю.

Всі викладені факти свідчать про вкрай неефективну роботу менеджменту корпорації. За всіма фактами зловживань розпочаті службові розслідування та за результатами їх завершення будуть подані відповідні заяви до правоохоронних органів.

Виконуючий обов’язки голови правління АТ «ДПЗКУ» Василь Коваленко, який був призначений на цю посаду 15.09.2021, першочерговими кроками для стабілізації ситуації вважає:

Налагодження співпраці зі стратегічним китайським партнером – корпорацією ССЕС – та повернення до конструктивного діалогу в питанні реструктуризації кредиту від Експортно-імпортного банку Китаю

Побудова виваженої торгівельної стратегії, яка забезпечить отримання прибутку та буде захищати корпорацію від цінових ризиків в процесі комерційної діяльності

Відновлення репутації на зовнішніх ринках перед контрагентами

Уникнення закупівель с/г продукції невідомого походження для подальшого повноцінного відшкодування ПДВ, що позитивно вплине на об’єм обігових коштів

Максимально ефективне використання власних елеваторних потужностей

Поновлення форвардної програми закупівель зернових, як важливого інструмента діяльності корпорації та підтримки сільгоспвиробників.

Нагадаємо, що У Чорнобильську зону повертаються великі хижаки.



Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: