НОВИНИ

У деяких регіонах України виявлено небезпечного шкідника кукурудзи

24.08.2023 15:35
symptoms_corncobs_destruction_caused_by_ostrinia_nubilalis

На площах кукурудзи триває шкідливість гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика та бавовникової совки. Про це розповіла головна спеціалістка Держпродспоживслужби в області Іванна Пупенко, пише agronews.ua.

Так, шкідники пошкодили 2-8% рослин та 1-3 макс. до 10% качанів у Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Також на кукурудзі в допороговій чисельності на 3-10% рослин (на необроблених полях) розвиваються та шкодять цикадки, попелиці, польові клопи, блішки.

У багатьох регіонах виявлено західного кукурудзяного жука. Зокрема, у Закарпатській, Івано-Франківській, Полтавській, Кіроворадській.

До слова, Західний кукурудзяний жук (Diabrotica) — небезпечний шкідник кукурудзи. Його личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна.

Так, у Снятинській громаді на Івано-Франківщині закрили на карантин 538 га кукурудзяних полів через появу західного кукурудзяного жука. Наступні п’ять років на цих полях не висаджуватимуть цю культуру — оброблятимуть землю від шкідника.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: