НОВИНИ

У Держлісагентстві розповіли, як відрізнити легальну ялинку від зрубаної браконьєрами

14.12.2020 09:32
5be00fe6b194cproverte005-6eeb8a56ea950c79edef07afe4d48389

У кожній області Державне агентство лісових ресурсів України вирощує спеціальні плантації новорічних дерев. На 4,5 тис. га зростає 13,5 мільйонів новорічних ялинок. Також у відомстві розповіли, як на ринку відрізнити легальну ялинку від зрубаної браконьєрами. Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

Лише у Фастівському лісгоспі на площі 3,7 га вирощується 18,5 тис. ялин європейських. На реалізацію тут планують заготовити 350-400 дерев в залежності від попиту. При цьому, вартість таких ялинок набагато менша, ніж у лісорубів-порушників.

«Штучні ялинки дійсно експлуатуються багато років і тому здаються більш екологічним варіантом. Однак, варто враховувати вуглецевий слід, затрати енергії та інші ресурси при їх виробництві. Ми рекомендуємо купувати свіжозрізану ялинку з біркою, що підтверджує її легальність», – відзначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Перевірити чи купуєте ви легальну ялинку досить просто. На кожній має бути бірка чи клейка стрічка. Покрокова дія наступна:

– Зайдіть на сайт https://www.yalynka.info/

– Введіть номер з бірки.

– Натисніть «Перевірити».

Актуальним є питання щодо утилізації свіжозрізаних ялинок. По завершенню новорічних свят люди, в більшості, викидають їх на смітник. Потрапляючи на полігон, ялинки втрачають можливість розкластися природнім шляхом та замість того, щоб перетворитися на добриво, починають активно виділяти газ. Метан підтримує процес горіння впродовж довгого часу. Одна двохметрова ялинка викидає в атмосферу 16 кілограмів CO², за підрахунками The Carbon Trust.

Тому важливо такі ялинки здавати у спеціальні пункти прийому, що організовуються комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень у містах. Так, минулого року у Києві працювало 15 точок збору використаних ялинок, на які потрапило біля 14.5 тисяч дерев. Ці ялинки були відправлені на переробку, подрібнені та використані для мульчування пристовбурових лунок у нововисаджених дерев та кущів.

Як відзначив Роман Абрамовський, наразі Міндовкілля опрацьовує з місцевими органами влади питання централізованого збору використаних ялинок для їх подальшої екологічної утилізації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: