НОВИНИ

У Черкасах виявили несанкціонований скид неочищених стічних вод

15.04.2020 18:02
https://agronews.ua/

В черговий раз в місті Черкаси виявлено несанкціонований скид неочищених стічних вод до Кременчуцького водосховища із ливневої мережі, яка знаходиться на обслуговуванні КП «ЧЕЛУАШ». Звертаємось до міського голови м. Черкаси Анатолія Бондаренка та просимо взяти дану ситуацію на особистий контроль. Про це повідомив на своїй Facebook сторінці Олександр Позняков, начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області, пише agronews.ua.

Олександр Позняков опубліковує звернення Першого заступника начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергія Поліщука до міського голови м. Черкаси.

“Так, 7 та 8 квітня 2020 року спеціалістами Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Держекоінспекції Центрального округу, реагуючи на постійні звернення жителів Черкас про скид невідомої рідини зі зливової мережі в районі причалу №5 («Нептун»), невідкладно здійснено виїзд на місце події”, – зазначає Сергій Поліщук.

“У ході обстеження встановлено, що по вулиці Берегова із випуску №13 зливової мережі міста, яка перебуває на балансі КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради, здійснюється черговий несанкціонований скид. Разом з тим виявлено, що у верхній частині випуску (труби) невідомими особами влаштовано отвір для витоку рідини”, – каже Сергій Поліщук.

“Відділом інструментально-лабораторного контролю відібрано проби даної рідини та грунтів для встановлення наявності забруднюючих речовин на визначення їх концентрації”, – зазначає Сергій Поліщук.

“Після проведення лабораторних досліджень, виявлено, що скид зворотних стічних вод здійснюється із перевищенням ГДС по БСК5, ХСК, азоту амонійному, нітратам, хлоридам, фосфатам, завислим речовинам та сухому залишку, що є порушенням ст.ст. 44, 48, 70 Водного Кодексу України. Тому можна зробити висновки, що до річки відбувається несанкціонований скид господарсько-побутових відходів”, – наголошує Сергій Поліщук.

“Для встановлення причетних осіб та наявності можливої незаконної врізки у зливову мережу на місце події також викликано представників КП «ЧЕЛУАШ»”, – підкреслює Сергій Поліщук.

“Враховуючи вищевикладене, з метою негайного припинення скиду забруднених та недостатньо очищених зворотних вод, Державна екологічна інспекція Центрального округу направила листи щодо негайного вжиття ситуації по ліквідації наслідків екологічного забруднення до виконавчого комітету Черкаської міської ради та керівнику КП «ЧЕЛУАШ»”, – зазначає Сергій Поліщук.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: