НОВИНИ

У 2021 році очікується зростання світової економіки на 4% за умови тотальної вакцинації

06.01.2021 14:32
original_gaSA7HR

У 2021 році очікується зростання світової економіки на 4% за умови тотальної вакцинації. Однак відновлення, по всій вірогідності, буде млявим. Про це йдеться у доповіді Світового банку “Перспективи світової економіки” за січень 2021 року, пише agronews.ua.

Як наголошується в доповіді, хоча світова економіка, що пережила в 2020 році спад до 4,3%, сьогодні знову зростає, пандемія COVID-19 завдала тяжкого шкоди: збільшується кількість жертв та хворих, мільйони людей приведено в бідність, а попереду, можливо, тривалий період низьких показників економічної активності і доходів.

“У той час як світова економіка, здається, вступила у період млявого відновлення, перед директивними органами постають завдання значного масштабу — в області охорони здоров’я, управління заборгованістю, бюджетної політики, грошово-кредитно політики центральних банків і структурних реформ, які їм необхідно вирішити, щоб ця все ще нестабільний процес відновлення світової економіки набрав чинності і заклав основи для сталого економічного зростання”, — зазначив президент Групи Світового банку Девід Малпасс.

Згідно з оцінками, скорочення глобальної економічної активності, що спостерігалося в 2020 році, виявилося трохи менш значним, ніж прогнозувалося раніше, в основному за рахунок меншого спаду економіки в розвинутих країнах і більш активного відновлення в Китаї. Водночас порушення економічної активності у більшості країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються, виявилися більш серйозними, ніж очікувалося.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: