НОВИНИ

У 2021 році підприємства Оstchem поставили медикам 1,1 млн м3 медичного кисню

17.01.2022 17:37
WhatsApp Image 2022-01-17 at 13.36.43

17 січня, 2022. Київ. Україна. – У 2021 році заводи з виробництва мінеральних добрив азотного холдингу Ostchem виготовили 1,1 млн м3 медичного кисню та поставили їх до лікарень у 12 областях країни. Про це йдеться у пресрелізі Group DF, пише agronews.ua.

Протягом року підприємства нарощували обсяги кисню, що відвантажується медустановам, повністю закриваючи заявки Міністерства охорони здоров’я України. Піковий обсяг виробництва припав на листопад, коли більшість регіонів України опинилися у червоній зоні. Весь кисень, який виготовляється заводами Ostchem, за рішенням акціонера Групи надається медичним закладам безкоштовно.

Найбільшим виробником медичного кисню Групи став Черкаський «Азот». За рік підприємство виготовило 1 008,22 тонн кисню. Кисень постачався у цистернах до лікарень Сумської, Черкаської, Київської, Волинської, Житомирської, Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської та Миколаївської областей.

Підприємство одне з перших у країні підтвердило дотримання міжнародних стандартів GMP (Good Manufacturing Practice) у виробництві медичного кисню, а співробітники, задіяні у виробництві медичного кисню, регулярно проходять відповідне навчання.

Сєвєродонецький «Азот» поставив протягом 2021 року 271 806 м3 медичного газоподібного кисню (45 301 балонів). Кисень надходить у балонах до лікарень 10 міст та селищ Луганської області, а також у медзаклади трьох міст Донецької області.

«Рівнеазот» у 2021 році виробив 126 234 м3 кисню медичної якості. Кисень відвантажувався у балонах лікарням Рівненської, Волинської та Житомирської областей.

Постачання та розподіл кисню на місцях проводилося у тісній координації не лише з Міністерством охорони здоров’я, а й головами ОДА, мерами міст та керівниками відповідних департаментів охорони здоров’я.

За словами Голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Гайдая, завдяки «Азоту» Луганська область на 100% забезпечена медичним киснем. «Коли почалася пандемія, ви одразу, миттєво відгукнулися на наше прохання та забезпечили Луганщину киснем, таким життєво-необхідним для кожного», – зазначив Гайдай.

«Я вдячний «Рівнеазоту» за допомогу та постачання настільки необхідного кисню для пацієнтів міських закладів охорони здоров’я Рівненщини. Кисень – найважливіші та ефективні ліки у боротьбі з COVID-19. Без нього медичні препарати були б безсилі для порятунку тяжкохворих пацієнтів», – наголосив Олександр Третьяк, мер Рівного.

«Необхідність протистояння епідемії коронавірусу об’єднала всіх нас – держслужбовців та бізнес. Пощастило, що на Черкащині є такі потужні виробники, як Черкаський «Азот». Незважаючи на всю напругу, яка розносилася в ЗМІ на тему кисню, ми бачимо суттєве поліпшення, проблема постачання кисню успішно вирішена. Навіть у пікове навантаження кисень усюди доїжджав», – зазначив за підсумками візиту на Черкаський «Азот» Олександр Комарида, перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

«Дякую за силу та мужність у порятунку людських життів. І окремо прийміть подяку за те, що, незважаючи на невимовне фізичне та моральне навантаження, ви знаходите сили й надалі боротися з пандемією», – зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Крім постачання медичного кисню, підприємства на місцях групи Ostchem надають лікарням додаткову допомогу, необхідну в умовах епідемії. Загальна сума наданої допомоги українській медицині у боротьбі з пандемією склала понад 56 мільйонів гривень. Насамперед, йдеться про закупівлю різного обладнання для подачі кисню, будівництво кисневих станцій.

Читайте також: Які земельні ділянки можна знайти на аукціонах Прозорро.Продажі.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: