НОВИНИ

Тисячі пенсіонерів втратять виплати: причини

16.09.2023 10:22
55244c269818bf8288637d4db60b0962_w960

Для всіх наших шанованих читачів, які мають відношення до керування авто, є кілька важливих новин. Справа в тому, що багато українців з початком війни було мобілізовано, і є громадяни, які пішли з професій, які передбачають пільговий вихід на “заслужений відпочинок”. Про це повідомляє kyiv.znaj.ua, пише agronews.ua.

Отож, українці хочуть знати, чи зарахують військову службу до пільгового стажу. Відповідь на це запитання надали у прес-службі ПФУ.

Люди, які працюють на шкідливому виробництві, за певних обставин мають право вийти на пенсію достроково. Зокрема, таке право є у шахтарів, якщо мають достатню кількість підземного стажу.

До Пенсійного фонду звернувся шахтар, який працював під землею. За його словами, у березні 2022 року він був мобілізований із шахти та проходить військову службу. При цьому українець поцікавився, чи період військової служби буде віднесений до його шахтарського стажу.

У ПФУ відповіли, що згідно зі статтею 8 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, якщо на момент призову на військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України від 06.12 .1991 № 1932 -ХІІ “Про оборону України”, особа працювала за професією або обіймала посаду, яка дає право на призначення пенсій на пільгових умовах, відповідний період військової служби зарахується до страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Такий період військової служби не повинен перевищувати тривалості пільгової роботи.

Важливо зазначити, що період роботи на шахті протягом повного робочого дня в особливо шкідливих або особливо важких умовах підтверджується довідкою про пільговий характер роботи, яку видає підприємство, або за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (якщо підприємство розміщується на тимчасово окупованій) території чи території, де ведуться бойові дії).Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: