НОВИНИ

Цьогорічний медовий сезон для українських бджолярів – найгірший за 40 років

30.09.2020 16:02
2833465_original-13234

Пасічники одностайно кажуть, що нинішній сезон — найгірший за останні 40 років, через несприятливі погодні умови, – розповів пасічник Костянтин Козирєв. Про це повідомляє golos, пише agronews.ua.

«З 12 травня і по 7 липня бджіл треба було підгодовувати, щоб не померли. Доводилося вибирати між виживанням сімей і якісним медом, котрий ніколи у вас не вийде, якщо довго годувати бджіл цукровим сиропом. Якщо даєте більше 240 грамів на сім’ю, бджола починає відкладати цукор про запас», — розповідає бджоляр.

За словами Козирєва, медоносна фацелія і та споживалася бджолами не ради доброго медозбору, а як органічна підтримка, їжа для розвитку. Навіть коли пішов взяток від соняшнику, сім’я приносила за день нектару не 4−7 кілограмів, як зазвичай, а в середньому 1−1,5 кг.

«Після цього всього пасічники мусять підняти ціну на мед. Наразі собівартість кілограма меду — понад 70 грн. У 2018 році, для порівняння, було 43 грн. Але ні коронавірус, ні неврожайний рік великого ажіотажу на цінний продукт не спричинили», — додає пасічник.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: