АНАЛІТИКА

Ціни на огірки б’ють рекорди

29.04.2021 13:21
409448_1

В Україні триває стрімке зростання ціни на тепличні огірки. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

Станом на сьогоднішній день, оптові партії огірків з місцевих тепличних комбінатів в Україні надходять у продаж в середньому по $ 1,84 / кг, тоді як ще в кінці минулого тижня середній рівень цін на дану продукцію не перевищував позначку в $ 1,50 / кг.

Основною причиною стрімкого зростання цін на огірки в Україні аналітики проекту називають погодні умови, а саме досить холодну першу половину весни поточного року з низькими температурами повітря, частими дощами і недавнім снігопадом. Так вчора і позавчора сніг випав в Черкаській, Полтавській, Харківський, Вінницькій та інших областях України, а нічні температури повітря за останній тиждень нерідко опускалися нижче 0⁰С.

За словами виробників, погода негативно позначилася на вегетації рослин, і на ринок надходили малооб’ємні партії продукції. При цьому продавцям вдавалося без проблем підвищувати відпускні ціни незважаючи на стриманий попит з боку покупців.

Що стосується попереднього сезону, то ситуація на ринку тепличного огірка в Україні розвивалася за іншим сценарієм. Перша половина весни 2020 року була теплішою, ніж в нинішньому році, але вже з середини квітня погодні умови почали погіршуватися. Далі аномально холодний травень, з частими випадками заморозків аж до настання літа, призвела до зміщення стандартних термінів реалізації огірків на 10-14 днів. Пропозиція огірків на ринку України майже до настання травневих свят в минулому році значно перевищувала запити з боку покупців, а ціни, за станом на сьогоднішню дату, були менш $ 1,00 / кг, і до початку травня і зовсім скотилися до $ 0,40 / кг.

В Україні ринкова ситуація в найближчі дні може кардинально змінитися, так як з середини поточного тижня погодні умови на більшій території країни нормалізувалися, а температура повітря істотно підвищилася. Таким чином, пропозиція тепличних огірків на ринку може стрімко зрости вже до найближчих вихідних, і, виходячи з цього, можна припустити, що пік оптових цін на огірки нинішнього обороту в Україні вже пройдено.

Нагадаємо, чи очікувати в Україні подорожчання м’яса.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: