НОВИНИ

Ціни на буряк в Україні стрімко ростуть: названо причини

28.01.2020 11:02
1521278238_maxresdefault

Основною причиною помітного подорожчання є істотне скорочення пропозиції якісної буряків. На українському ринку коренеплодів спостерігається тенденція активного зростання цін на буряк. Це пояснюється досить активним попитом і більш низьким порівняно з минулим роком, врожаєм буряків в поточному сезоні в більшості господарств країни, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Також підтримку цінам надавало скорочення пропозиції якісної продукції, оскільки за теплої погоди якість буряків у багатьох необладнаних сховищах почала стрімко погіршуватися. В результаті цього, виробники даного коренеплоду отримали можливість підвищити відпускні ціни на якісну продукцію і на сьогоднішній день буряк надходить у продаж за ціною 3-4 грн/кг($0,12-0,16/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Основною причиною настільки помітного подорожчання є істотне скорочення пропозиції якісних буряків. Більшість українських господарств не мають у своєму розпорядженні обладнаних сховищ, а запаси в необладнаних складах починають стрімко погіршуватись. При цьому торгова активність на ринку даного коренеплоду досить висока, що також стимулює цінове зростання. Крім того, оператори ринку впевнені, що тенденція зростання цін в сегменті буряків збережеться і далі.

Варто зазначити, що на даний момент ціни на буряки в Україні в середньому в 1,5 рази нижче, ніж наприкінці січня 2019 року. Нагадаємо, в аналогічний період ціни на цей коренеплід озвучувалися в діапазоні 6,5-8 грн/кг($0,27-0,33/кг).Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: