АНАЛІТИКА

Названо, чому зростає ціна на українську кукурудзу попри невизначеність із експортом

25.05.2020 08:32
dn-agro-podsolnechnik-gibrid-foto

На поточному тижні на українському експортному ринку кукурудзи зберігається підвищувальний ціновий тренд, який почав відзначатися в кінці минулого тижня, повідомляє АПК-інформ. Про це пише agronews.ua.

«Не дивлячись на низький попит і високу конкуренцію на світовому ринку, експортні ціни на українську кукурудзу продовжують рости. Це багато в чому обумовлено неактивними продажами зернової аграріями та їх небажанням поступатися в ціні, що в свою чергу ще більше знижує конкурентоспроможність української зернової на зовнішньому ринку », – пояснила ситуацію керівник відділу локальних ринків ІА« АПК-Інформ » Анна Танская .

Так, з кінця минулого тижня ціни пропозиції на українську кукурудзу підвищилися на 4-5 USD / т і наприкінець минулого тижня склали 175-180 USD / т FOB з постачанням в кінці травня – червні. При цьому закупівлі зернових у портах України найчастіше здійснюються за цінами 5170-5460 грн / т СРТ-порт, або 163-171 USD / т СРТ-порт.

«Мінімальні ціни попиту на базисі СРТ-порт фіксують лише поодинокі компанії на деяких терміналах, в той час як основна частина закупівель ведеться за вищими цінами. До того ж, що сформований спред між базисами не відповідає традиційному і суттєво ускладнює роботу трейдерам, особливо в умовах скорочення попиту і ряду невизначеностей за ключовими напрямами збуту (ЄС і Китай). В даний час пропозиції української кукурудзи надходять за цінами набагато вищими американської, аргентійской і бразильської, а сам сектор продовжує функціонувати під тиском високих прогнозів виробництва кукурудзи в світі в цілому і Україні зокрема, а також перманентної волатильності на ринку нафти і зберігаються проблем, які відчуває етанолова промисловість », – додала експерт.

Нагадаємо, в Україні продовжують рости ціни на моркву.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: