НОВИНИ

Прибутковість української черешні у 2020 році майже втричі нижча за імпортовану

28.05.2020 12:06
19_07_09_02

На гуртовому ринку “Шувар” імпортована черешня наразі коштує в середньому 175 грн/кг. Що майже втричі вище ціни на черешню, вирощену в Україні, яка поступила у продаж за середньозваженою ціною 65-70 грн/кг, повідомляє agronews.ua.

Найдорожча імпортна черешня на гурті продається в Україні за ціною 250 грн/кг. Найдешевша пропозиція – 100 грн/кг.

В той же час вітчизняна черешня коштує в середньому 70 грн/кг. А найдешевша пропозиція – 55 грн/кг. І хоча якість української черешні через несприятливі погодні умови цього року може бути нижчою за імпортовану, такий ціновий лаг робить вітчизняний продукт досить конкурентним.

Цікаво, що цінова пропозиція по черешні молдовського виробництва співпадає з українською. Так, за інформацією fruit-inform, експортна вартість молдовської черешні наразі становить близько 2 дол/кг.

Також, аналітики fruit-inform вважають, що багато виробників української черешні відчувають зараз занепокоєння через дощі, які спостерігаються по всій території України з початку тижня.

“Настільки рясні опади можуть згубно позначитися як на обсягах збору ягоди, так і на її якості. У поточному сезоні ситуація вже ускладнена тим, що черешневі сади істотно постраждали від весняних заморозків, внаслідок чого валовий збір буде набагато нижче торішнього. Дані заморозки вже привели до 90% втрати ранніх сортів черешні та негативно позначилися на майбутньому врожаї пізніх сортів, а якість ягоди, яка на даний момент надходить у продаж оцінюється нижче середнього”, – прокоментував ситуацію Олександр Хорєв, керівник проекту” АПК-Інформ: овочі і фрукти “.

Нагадаємо, в Україні на ринку сої криза через запізніле скасування «соєвих правок».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: