АНАЛІТИКА

Трейдери призупинили закупівлі української кукурудзи

11.12.2020 07:02
shutterstock_109066592-727x522

В Україні на тлі збільшення пропозицій від виробників ціни на кукурудзу в порту знизилися до 208-214 $/т або 7100-7200 грн/т, оскільки експортний попит залишається низьким через зависокі ціни, а раніше укладені угоди вже виконані, тому трейдери стримують закупівлі в очікуванні нових тенденцій ринку. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд, пише agronews.ua.

Очікується, що експерти USDA знизять прогноз врожаю кукурудзи в Україні на 0,5-1 млн т. Наразі з 96% площ намолочено 28 млн т, тому можна розраховувати на фактичний збір в межах 30 млн т.

Змін можуть зазнати дані по виробництву, споживанню та експорту кукурудзи для США, оскільки обсяги переробки на етанол зростають, а експорт продовжує уповільнюватися.

За даними звіту ЕІА, за тиждень виробництво етанолу в США виросло на 17 тис барелів до найвищого з 20 березня тижневого рівня 991 тис барелів/добу, що лише на 5,6% поступається торішньому рівню. Запаси етанолу виросли на 834 тис барелів до 22,08 млн барелів. Експерти очікували зменшення споживання етанолу на тлі карантинних обмежень, але виробники наростили виробництво, сподіваючись на активізацію споживання.

В сьогоднішньому звіті по експортних продажах кукурудзи в США аналітики очікують побачити скорочення експортних продажів внаслідок низького попиту з боку Китаю.

Вчора ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго виросли на 1,2% до 167 $/т на тлі несподіваного збільшення виробництва етанолу та активізації купівель фондами нових ф’ючерсів напередодні виходу звіту USDA в очікуванні подальшого зростання цін.

Подорожчання ф’ючерсів насамперед обумовлене появою на ринку значної маси грошей, виданих урядом США для допомоги від Covid-19, яку інвестували у ф’ючерси. Хоча фактичний світовий баланс кукурудзи кращий, ніж торік.

Нагадаємо, стало відомо, коли в Україні повноцінно запрацює агрострахування.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: