НОВИНИ

Третина прісноводної риби у світі знаходиться на межі зникнення

25.02.2021 19:06
c8f9805585daaa9360522f2f3f8911f8_h423

Низка природоохоронних груп попередили у звіті “Забуті риби світу” про “катастрофічне” зменшення кількості прісноводних риб. Майже третині загрожує зникнення. Про це повідомляє Агроцентр, пише agronews.ua.

Природоохоронні групи заявили, що за останній час 80 видів вимерли, 16 з них – за останній рік. Мільйони людей покладаються на прісноводну рибу, аби прогодувати свої родини, використовуючи її як їжу та джерело доходу завдяки рибальству та торгівлі.

Але кількість прісноводної риби різко зменшилася через тиск на природне середовище, зокрема через забруднення довкілля, нераціональне рибальство, а також будівництво дамб, осушення річок та заболочених земель.

У звіті зазначається, що популяція мігруючих видів риб за останні 50 років скоротилася на три чверті. За той же проміжок часу популяції більших видів, відомих як “мегариби”, зменшилися на 94%.

Звіт “Забуті риби світу” підготовлений 16 природоохоронними групами, серед яких Всесвітній фонд дикої природи (WWF), Лондонське зоологічне товариство (ZSL), Global Wildlife Conservation та The Nature Conservancy.

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, велика частина зменшення кількості прісноводної риби пов’язана з поганим станом річок, в основному через забруднення, спорудження гребель та потрапляння стічних вод.

Нагадаємо, що в Україні екологічні порушення будуть фіксуватися супутниковими знімками.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: