НОВИНИ

Травневі дощі призупинили посуху в Україні на більшості площ

27.05.2020 18:32
1588340915-3589

Травневі дощі призупинили посуху в Україні на більшості площ, навіть на півдні є деяке пом’якшення під ранніми хлібами – озимими, ранніми яровими. Про це заявила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко. Про це повідомляє пресслужба УЗА, пише agronews.ua.

«Це дуже важливо для врожаю, оскільки зараз рослини найбільше потребують вологи. Сподіваюся, що перезволоження не буде, але його не було в Україні давним-давно», – сказала вона.

Адаменко наголосила, що загрози перезволоження немає, оскільки незабаром підніметься температура повітря і волога швидко випарується. 

Вона прогнозує, що на початку червня буде спостерігатися підвищення температури, і орієнтовно 10 червня вона встановиться на рівні +30 градусів на півдні і +24 … +28 градусів на решті території країни.

Зазначається, що періодично будуть проходити невеликі дощі, але проливних вже не буде, оскільки це було пов’язано з висотним циклоном.

Наразі низькі температури повітря уповільнюють ріст і розвиток теплолюбних культур (кукурудзи, соняшнику, сої), але вони не позначаться на врожайності.

Адаменко зазначила, що такі низькі травневі температури фіксуються вперше з 1980 року.

“Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко заявив, що реалістичний прогноз передбачає урожай зернових культур на рівні 65-68 млн тонн у 2020 році, що на 9,5-13,4% менше 2019 року”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, за тиждень до літа у Карпатах намело майже пів метра снігу. На горі Піп Іван товщина снігового покриву становить 10-15 см, місцями снігові замети досягають 30-40 см. 


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: