ВАЖЛИВО

Тарас Висоцький розказав, що треба змінити в експорті зерна

24.01.2020 17:03
Taras_Visockii1

Учасники зернового ринку повинні перейти до більш середньострокового планування та виваженого підходу до експорту зерна протягом року. Про це сказав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький на II Аграрному форумі «Елеватор-2020».

«Постійно відчувається історично сформований перекіс у структурі та логістиці поставок зерна. І зараз ми знову маємо таку ситуацію. У 2019/2020 МР на експорт очікується 53-55 млн т зерна, а за перші півроку вже експортовано 35 млн т », – звернув увагу Тарас Висоцький.

Заступник міністра вважає, що рівномірне планування зернових поставок протягом маркетингового року економічно виправдано для аграріїв, елеваторів і для всієї транспортної інфраструктури, – і залізничної, і річковиї.

«Більш середньострокове планування і зважений підхід допоможе, перш за все, виробникам. У них не буде підвищеного попиту і високих витрат на логістику в пік сезону і, відповідно, не буде втрат. Це допоможе і державі в особі «Укрзалізниці» і річкової інфраструктури, – так вони зможуть більш рівномірно перевозити зернові вантажі і забезпечувати постійну зайнятість. Упевнений, це допоможе і елеваторам з точки зору заповнювання обсягів зберігання в межах року, щоб воно було більш рівномірним і максимально ефективним з економічної точки зору », – вважає Тарас Висоцький.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: