НОВИНИ

В річку Тиса потрапила рекордна кількість українських відходів

26.03.2021 12:35
p_961219_1_slidertop2

Ситуація із забрудненням річки Тиса відходами українського походження погіршилася впродовж останніх місяців, розповів посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто. Про це повідомляє Радіо Свобода, пише agronews.ua.

«За перші два місяці 2021 року в річку Тиса потрапило 1500 метрів кубічних відходів українського та румунського походження, тоді як раніше така кількість сміття фіксувалася протягом року. Відходи українського походження потрапляють в річку двома шляхами: з одного боку, безпосередньо з України в річку Тиса, а з іншого боку, через річки Латориця та Борог з боку Словаччини. Через високий рівень води компетентні угорські водні органи змогли виловити лише 70% сміття, решта продовжила свій рух річкою», – відповів посол Угорщини.

5 лютого від міста Рахів, на угорській стороні кордону біля населеного пункту Тисабеч, було зафіксовано 30-40 одиниць плаваючих неорганічних відходів, а по річці Сомеш зі сторони Румунії біля угорського населеного пункту Ченгер – 60-80 одиниць. Через велику кількість комунальних відходів Верхньо-Тисайська водна дирекція Угорщини була змушена оголосити третій рівень готовності до санації води. Санаційний поплавковий парк спрямували до мосту міста Вашарошнамень, де встановили частковий річковий бар’єр, йдеться у відповіді на запит.

«Наприкінці січня громадська організація «Кубок ПЕТ» через забруднення річки Латориця звернулася до голови Закарпатської ОДА з проханням допомогти у ліквідації бар’єру відходів, втім, відповіді не отримали», – зазначив посол Угорщини.

Нагадаємо, що довкілля Криму зазнало катастрофічного впливу за роки окупації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: