НОВИНИ

Світові ціни на пшеницю оновили черговий максимум

12.01.2021 07:02
analiz-rinku-zernovih

Цни знову виросли на тлі невизначеності з експортом пшениці з Аргентини та Росії. Цього тижня в деяких регіонах України та на півдні та центрі Росії пройдуть опади у вигляді снігу, що захистить посіви озимої пшениці від холодів, які прийдуть наприкінці тижня. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.

У вівторок березневі ф’ючерси французької пшениці виросли до найвищого з серпня 2018 р рівня – 219 €/т, після чого трейдери два дні фіксували прибутки. Проте у п’ятницю ціни знову виросли на тлі невизначеності з експортом пшениці з Аргентини та Росії.

Ціни пропозицій російської пшениці сягнули 270-275 $/т FOB, проте фактичних угод не було, оскільки чорноморський ринок ще не повернувся до роботи після тривалих вихідних.

У Чорноморському регіоні на початку року стан посівів озимини був переважно добрим, а кількість опадів вищою за норму, хоча через незвично високу температуру опади пройшли у вигляді дощу, а не снігу. При цьому на півдні Росії зберігається дефіцит вологи.

Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 2,25 €/т до 2-річного максимуму 216,75 €/т або 264,96 $/т.

У п’ятницю трейдери в Чикаго фіксували прибутки після того, як березневі ф’ючерси м’якої пшениці у вівторок сягнули 6-річного максимуму на тлі погіршення стану посівів озимої пшениці в окремих штатах США та бурхливого зростання сусідніх ринків сої та кукурудзи. В регіонах вирощування озимої пшениці у США протягом тижня опадів та морозів не очікується, а температура повітря буде вищою за норму.

Березневі пшеничні ф’ючерси в США впали:

-на 1,29 $/т до 234,70 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
-на 1,38 $/т до 218,53 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Виросла на 1,65 $/т до 223,31 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

Південнокорейська компанія – виробник комбікормів – Major Feedmill Group (MFG) на тендері 7 січня, де планувала придбати 65 тис т фуражної пшениці довільного походження, відкинула всі пропозиції, оскільки вони мали ціну 290-295 $/т C&F для поставок у травні-червні, тоді як компанія розраховувала максимум на 275 $/т C&F.

Експерти біржі Буенос-Айреса збільшили прогноз виробництва пшениці з 16,8 до 17 млн т завдяки покращенню врожайності по мірі завершення збирання.

Трейдери очікують, що у завтрашньому звіті USDA будуть відкориговані прогнози виробництва пшениці для Австралії та Аргентини, де майже завершене збирання, а також оцінка площ сівби озимої пшениці у США, що дещо знизить ціни на пшеницю.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: