НОВИНИ

Світові ціни на лохину в 2020 році рекордно впадуть

16.02.2020 14:26
driscoll-vyvela-solodkyy-sort-lohyny-svitest-batch

На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмака, нині виробництво цієї ягоди росте швидше, ніж її споживання. Світові ціни на лохину в 2020 році обіцяють бути найнижчими за всю історію, повідомляє EastFruit. 

“Не зважаючи на те, європейський сезон лохини ще не почався, вже зараз можна підбивати проміжні підсумки експортної кампанії Південної Півкулі. І ми бачимо перші ознаки насичення ринку, навіть без урахування проблем з коронавірусом.

Навіть до того, як був виявлений коронавірус, оптові ціни на лохину в Чилі, Перу і США вже були найнижчими в історії, незважаючи на те, що дуже тривалий час вони залишалися порівняно стабільними з листопада по березень.

“Після того, як попит на лохину в Китаї різко знизився так само як і споживання в багатьох інших країнах внаслідок колапсу туристичного бізнесу, ціни виявилися під ще більш сильним тиском”, – прокоментував Андрій Ярмак.

Крім коронавируса, найважливішою причиною зниження цін на лохину стало дуже активне розширення її виробництва в багатьох країнах світу.

Наприклад, Перу в 2019 році наростило експорт лохини знову майже на 70% і поставило на зовнішні ринки більше блакитний ягоди, ніж лідер ринку Чилі – близько 125 тис. тонн. Однак й інші країни, такі як США, ПАР, Іспанія, Польща і навіть Україна, продовжували збільшувати обсяги експорту досить інтенсивно.

“Цінам на лохину просто необхідно буде знизитися, щоб запустити ще один канал збуту – переробку лохини. Це дозволить істотно наростити обсяги продажів і стабілізувати на час ціни, але вже на іншому, значно менш високому рівні. Звичайно ж, ця тенденція не обійде стороною Україну. Адже не секрет, що значну підтримку українськими цінами на лохину надавали поставки в Росію різними шляхами, але і в Росії і в Білорусі зараз реалізуються дуже великі проекти з вирощування лохини”, – додав Андрій Ярмак.

За його словами, якщо в 2020 року не буде значних природних катаклізмів, то в більшості країн Європи та Північної Америки може теж бути відзначений рекордно низький рівень оптових цін на цю ягоду.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: