НОВИНИ

Світові ціни на пшеницю продовжують падати

30.11.2021 10:04
pshenica-pishevaya-cennost-i-vliyanie-na-zdorove

П’ятничний обвал світових цін нафту на 13-15% призвів до падіння біржових індексів, що посилило тиск на котирування зернових та олійних культур. Цього тижня ціни на пшеницю залишатимуться під тиском прогнозів зменшення попиту внаслідок нових обмежень та локдаунів, та збільшення виробництва в Австралії та Аргентині. Про це повідомляє Грейн Трейд, пише agronews.ua.

Зернова біржа Буенос-Айресу завдяки гарній врожайності збільшила прогноз виробництва пшениці в Аргентині на 0,5 млн т до 20,3 млн т.

Грудневі ф’ючерси на європейську пшеницю на паризькій Euronext після зростання на початку минулого тижня до рекордних 311,5 €/т у п’ятницю впали на 6,25 €/т до рівня попереднього тижня 299,25 €/т або 337,5 $/т.  

На біржах США у п’ятницю був скорочений робочий день, тому торговельна активність була низькою. За даними щотижневого звіту МСГ США, експортні продажі пшениці за період 12-18 листопада виросли майже вдвічі до 567,5 тис т, а загалом у сезоні сягнули 14,2 млн т із прогнозованих до експорту 23,4 млн т.

Грудневі ф’ючерси на біржах США впали:

на 2,39 $/т до 305,1 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,

на 1,19 $/т до 319,7 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті.

Проте подорожчала на 1 $/т до 382 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.

Грудневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на чиказькій СВОТ у п’ятницю знизились на 1,75 $/т до 345,25 $/т, і цього тижня залишатимуться під тиском падіння цін на американську і європейську пшеницю.

В Україні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю знизилися в портах на 2-5 $/т до 325-328 $/т, проте гривневі ціни внаслідок девальвації національної валюти залишилися на рівні 10000-10150 грн/т. Ціни на пшеницю залишатимуться високими ще щонайменше декілька тижнів, оскільки трейдерам потрібно виконати експортні контракти, проте ринок вже відчуває складнощі з продажами.

Опади, що протягом тижня пройдуть в Україні та на південному заході Росії, покращать стан посівів озимини, що зменшить занепокоєння щодо долі майбутнього врожаю та вплив на ціни на новий врожай, які зараз знаходяться на рівні 290-300 $/т для поставок в порт.

Сьогодні єгипетський GASC проведе міжнародний тендер по закупівлі борошномельної пшениці, який надасть ринку додаткові цінові індикатори.

Читайте також: В Україні відбудеться національний круглий стіл щодо протидії рейдерству.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: