НОВИНИ

Світові ціни на продовольчі товари знизилися

07.08.2021 09:15
784

У липні світові ціни на продовольчі товари знизилися другий місяць поспіль. Про це йдеться у доповіді, опублікованій Організацією Об’єднаних Націй FAO (ООН), пише agronews.ua.

Як зазначається, індекс продовольчих цін ФАО в середньому становив 123 пункту у липні 2021 р., що на 1,2% нижче, ніж у попередньому місяці, хоча все ще на 31% вище у порівнянні з відповідним періодом 2020 р. Падіння у липні відобразило падіння котирувань більшості зернових та рослинних олій, а також молочних продуктів.

Індекс цін ФАО на зерно був у липні на 3% відсотка нижчим, ніж у червні, що спричинено падінням міжнародних цін на кукурудзу на 6% в порівнянні з попереднім місяцем через кращі прогнозовані врожаї в Аргентині та покращенням перспектив виробництва у Сполучених Штатах Америки, навіть зараз, коли стан посівів в Бразилії, як і раніше викликає занепокоєння. Ціни на інші крупнозернові культури, такі як ячмінь та сорго, також значно знизилися, що відображає слабший імпортний попит.

Індекс цін ФАО на молочні продукти знизився на 2,8% у порівнянні з червнем під впливом уповільнення ринкової активності у Північній півкулі через тривалі літні канікули, причому найбільше падіння зазнало сухе знежирене молоко, за яким йдуть вершкове масло, сухе незбиране молоко та сир.

Індекс цін ФАО на рослинну олію досяг п’ятимісячного мінімуму, знизившись на 1,4% у порівнянні з червнем, оскільки зниження цін на соєву, ріпакову та соняшникову олію більш ніж компенсувало зростання цін на пальмову олію.

На відміну від цього, у липні індекс цін ФАО на цукор збільшився на 1,7%, це четверте щомісячне зростання. Зростання в основному було пов’язане з більш жорсткими цінами на сиру нафту, а також невизначеністю щодо впливу останніх заморозків на врожайність у Бразилії, найбільшому експортері цукру у світі, тоді як хороші перспективи виробництва в Індії запобігли більшому стрибку.

Індекс цін ФАО на м’ясо зріс незначно, причому котирування м’яса птиці найбільше зросли через збільшення імпорту Східною Азією та обмеження розширення виробництва в деяких регіонах. Ціни на м’ясо великої рогатої худоби також незначно зросли через великий об’єм імпорту з Китаю та зменшення поставок з основних регіонів-виробників. Тим часом ціни на свинину впали після зниження імпорту Китаю.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: