НОВИНИ

Сумщина може стати центр українського коноплярства

28.01.2021 09:36
19168199_101

Проєкт «Створення агро-туристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» – візитівки та одного з «магнітів» Сумщини та України» став одним з переможців  конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. Про це повідомляється на сайті Сумської облдержадміністрації, пише agronews.ua.

«Ми посіли 6 місце серед 94 проєктів за напрямом «Диверсифікація підприємницької діяльності у сільській місцевості» (Сільський розвиток). Маємо амбітну мету, яка співпадає з місією проєкту «Сумська область – центр українського коноплярства», і розуміємо свою відповідальність щодо її реалізації», – зазначив заступник голови Сумської облдержадміністрації Віталій Максименко.

За його словами, загальна вартість проєкту становить понад 20,7 млн грн. Передбачається фінансування проєкту з державного бюджету в обсязі 14, 1 млн грн. Решта – кошти замовника та кошти інвесторів.

Зараз в світі відомо більше 50-ти тисяч найменувань продукції, яку можна виробляти з конопель, і це ніяк не пов’язане з її психотропними властивостями.

Окрім наукових досліджень в Сумській області вже є значний досвід виготовлення продукції з технічних конопель: конопляного сиру, конопляної олії, екопосуду, шпагату, еко-композитів на основі конопель.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: