Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт морського перевантажувально-складського комплексу для зернових вантажів, розташованого в Одеській області. Активи передано до Національного агентства з управління активами (АРМА).
Читай нас також у Viber та Telegram.
У переліку арештованого майна – комплекс будівель і споруд, газопроводи, розвантажувальні автомобілі, конвеєри, вантажний кран, причал і низка іншого обладнання, повідомило Бюро економічної безпеки України (БЕБ).
За даними БЕБ, власник активів – компанія, пов’язана з відомим бізнесменом, на якого Рада національної безпеки і оборони України раніше наклала санкції. За даними джерел Економічної правди, йдеться про Ігоря Коломойського.
Що відомо про схему
Як з’ясували слідчі, ще у 2016 році посадовці кількох компаній здійснили незаконні операції з цим майном, яке на той час перебувало у заставі Національного банку України. У схемі також фігурують колишні акціонери одного з банків, серед яких – сам Коломойський та його наближене оточення.
У 2024 році ці ж компанії продовжили дії, що мали на меті виведення агротерміналу з-під застави банку. Зокрема, компанія-власник майна свідомо не виконувала зобов’язання перед позичальником, створюючи ризик втрати заставного об’єкта.
Враховуючи виявлені порушення та з метою збереження активів, суд ухвалив рішення про арешт майна та передачу його під управління АРМА.
Довідково. У січні 2025 року в управління АРМА також передали активи Нікопольського заводу феросплавів – підприємства, що частково контролюється групою Приват Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Це рішення ухвалено в рамках кримінального провадження щодо ймовірного розкрадання державних коштів у 2014 році службовцями ПАТ КБ Приватбанк.