НОВИНИ

Стейки, надруковані на 3D-принтері, виходять на ринок

29.11.2019 17:57
55_0

На вигляд і смак стейки нагадують справжнє м’ясо. Кілька стартапів розробили технологію, яка дозволяє друкувати м’ясо, використовуючи рослинне “чорнило”. Їхні принтери можуть друкувати стейк, схожий на справжнє м’ясо за текстурою і за смаком. Принтер працює зі швидкістю п’ять 200-грамових стейків на годину, повідомляє “ТһеБабель”.

Індустрія штучного м’яса переживає справжній бум на тлі боротьби з глобальним потеплінням і популярністю здорового харчування. За оцінками корпорації Barclays Plc, дохід від такої індустрії вже досяг 14 мільярдів доларів, а до 2029 році може досягти 140 мільярдів доларів.

Разом з тим, вибір продуктів зі штучного м’яса на даний момент не дуже великий, в основному це ковбаси, бургери або нагетси. Відразу кілька стартапів працюють над тим, щоб створити реалістичну структуру м’яса, яке можна надрукувати на 3D-принтері, використовуючи при цьому рослинне “чорнило”. При цьому, вони намагаються відтворити не лише зовнішній вигляд, але і смакові якості свинини або яловичини.

Одна з таких компаній – ізраїльський стартап Redefine Meat. Гендиректор Ешар Бен Шитріт каже, що їхній новий 3D-принтер може надрукувати рослинний стейк, який ідеально нагадує м’ясо, настільки жирний і соковитий, “що навіть справжній хижак не відчує різниці”. У дизайні максимально реалістичного м’яса Redefine Meat особливу увагу приділяє рослинним жирам. “Жир – це смак, жир – це текстура. Необхідно досягти цієї тонкої грані між м’язовими волокнами і желеподібною консистенцією, яку дає жир”, – стверджує Шитріт.

У вересні стартап вже зібрав шість мільйонів доларів інвестицій, а його принтер є найшвидшим на даний момент. За годину він може надрукувати п’ять стейків вагою 200 грамів. Технологія надійде в продаж у 2020 році, до цього часу розробники планують розігнати швидкість принтера до 10 кілограмів на годину. Тобто, за день роботи він зможе надрукувати майже цілу корову.

Один з творців стартапу Novameat Tech SL біоінженер Джузеппе Сионті друкує на 3D-принтері стейки з рису, гороху і водоростей. Перший стейк він представив у лютому минулого року, правда він більше нагадував млинець. Зараз Сионті вдосконалює структуру, смак і обіцяє випустити оновлену версію до 2021 року. Головна ж мрія біоінженера – створити до 2022 року гігантську машину, яка зможе друкувати штучні стейки в промислових масштабах.

Він вважає, що його стейки будуть коштувати дешевше, ніж стейки зі справжнього м’яса. На даний момент 200-грамовий стейк, створений за допомогою принтера Сионті, коштує чотири долара. До кінця наступного року вартість повинна впасти мінімум в два рази.

Обидві компанії збираються продавати свої 3D-принтери і картриджі з “чорнилом” ресторанам, оптовим та роздрібним постачальникам мяса. А клієнти зможуть завантажувати в друк власні моделі стейків.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: