НОВИНИ

Чому знижуватимуться ціни на товари українського експорту

01.08.2021 10:19
634935fbae1af1a2e8ad061d5de00c55_M

У Національному банку України прогнозують, що глобальна цінова кон’юнктура для України на світових ринках після стрімкого поліпшення в першому півріччі 2021 року надалі поступово погіршуватиметься. Про це йдеться у пронозі на сайті НБУ, пише agronews.ua.

«Прискорене зростання пропозиції навіть за високого попиту поступово стабілізуватиме світові ціни на більшість товарних груп. Однак через посилення контролю за викидами у світі (внаслідок активізації виконання Паризької кліматичної угоди) середньостроковий рівень цін на більшість товарів буде вищим порівняно з попередніми роками», – вважають аналітики.

У Нацбанку зазначили, що світові ціни на зернові та олійні культури зростали та були доволі волатильними через високе споживання з боку промислового, кормового та харчового сегментів.

«Додатковим негативним чинником були нижчі врожаї через погіршення погодних умов, зокрема в країнах Латинської Америки. Надалі, попри високий світовий попит, ціни знижуватимуться на ці товарні групи завдяки очікуваним рекордним урожаям», – прогнозують в НБУ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: