НОВИНИ

Стало відомо, за якою ціною можна експортувати горіхи

01.09.2021 09:34
unnamed (1)

Ціну 2–2,5 євро за український горіх на експорт можна вважати реалістичною і прийнятною, вважає Олександр Болкісєв, директор компанії «Трейднатс», що в Одеській області. Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи», пише agronews.ua.

За його спостереженнями світовий попит на горіхи стабільно зростає – торік він був забезпечений тільки наполовину. Тобто ринок далеко ще не заповнений, і в українських виробників є всі шанси успішно експортувати.

Збільшене споживання горіхів Болкісєв насамперед пов’язує з практикою здорового харчування у Європі. Це висококалорійна їжа, у якій багато жирів, білків і вуглеводів, у чомусь вона замінює м’ясо. А в арабських країнах високий попит на горіхи був завжди. Якщо на ринку пшениці Україна конкурує з багатьма країнами-виробниками, то по горіхах – в основному тільки зі США.

«Вони виходять на ринок зі своїм горіхом у вересні-жовтні, і ми приблизно в той самий час, – розповідає директор «Трейднатс». – Інші великі виробники — Чилі, Австралія розташовані в іншій півкулі, і постачають свій урожай навесні. Тобто ми не перетинаємося. У таких умовах ціна лишається стабільно високою, і якщо коливається, то незначно».

Нагадаємо, що Стало відомо, коли на українців чекає дефіцит картоплі.Перегляди: 0
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: