НОВИНИ

Стало відомо, з якої країни Україна імпортує майже половину всіх овочів

04.02.2019 12:28

У 2018 року Туреччина зміцнила свої позиції найбільшого постачальника овочів на ринок України, збільшивши свою частку в поставках до 48%. На поставках в Україну продуктів овочевої групи Туреччина заробила за рік близько $ 50 млн, повідомляє AgriGator.

Понад 70% цієї суми припало на поставки турецьких томатів, і ще близько 30% – на огірки і перець тепличний. Протягом року Туреччина збільшила поставки на український ринок на 70% – швидше, ніж інші ключові постачальники овочів.

Крім Туреччини, великими експортерами овочів в Україні були також Польща, Нідерланди, Китай та Іспанія. Польща поставляла в Україну широкий перелік овочів, серед яких провідні позиції займали суміші заморожених овочів і листові салати. Голландія поставляла переважно цибуля, перець солодкий, картопля, помідори, листові салати і баклажани. З Китаю Україна імпортувала переважно сушені овочі та часник, а з Іспанії – перець солодкий (болгарський), томати, баклажани, часник, селера, огірки і гарбуза.

Варто також відзначити зростання поставок овочів з Македонії в Україну на 85% за рік на суму близько $ 2,7 млн. Майже 100% імпорту з Македонії – це молода (рання) капуста, яку в цій країні починають збирати значно раніше, ніж в Україні, і яка користується стабільним попитом на українському ринку вже багато років.
Україна в 2018 році також збільшила імпорт овочевої продукції з Італії, Єгипту та Індії. З Італії ввозили рукколу, цикорій, шпинат та інші зелені культури і салати, а також кольорову капусту і брокколі. З Єгипту імпортували картопля, часник, сушені овочі, листовий салат, цвітну капусту і брокколі, а також томати. Індія в Україні експортувала сушений лук і консервовані огірки в великих діжках, які в подальшому розфасовувалися в Україні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: